PRE ALPIN Wiesenflakes - Vločky - 20 kg

Stručný popis: „vláknina ve formě vloček“ PRE ALPIN Wiesenflakes - Vločky je produkt AGROBS, který reprezentuje inovativní výrobní postup – vysoce kvalitní, snadno krmitelná vláknina, bez plísní a prachu, vhodná pro citlivé, alergické a dušné koně.

Dostupnost: 7 dní

Cena: 500 KčCena bez 21% DPH: 413 Kč

Umístění PRE ALPIN Wiesenflakes - Vločky - 20 kg

„vláknina ve formě vloček“

Koně jako býložravci, a bývalá stepní zvířata mají trávicí aparát zvyklý na stravu bohatou na vlákniny.  Konstrukce a funkce trávicího traktu, stejně jako rytmus příjmu potravy, zůstaly i přes změny ve využití a domestikaci koně stejné. Malý žaludek koně je nastaven na nepřetržitý příjem malého množství jídla. To je nezbytné nejen pro nerušené trávení, ale i velmi důležité pro psychiku a pohodu koní.

Krmivo s drsnou strukturou je základem, protože splňuje silnou potřebu koně přežvýkávat a také poskytuje dostatečně dlouhou dobu krmení. Vzhledem k velkému objemu vlákniny (na 600 kg tělesné hmotnosti až 9 kg vlákniny denně) je zřejmé, že produkty s vlákninou musí tvořit hlavní součást výživy každého koně. K zachování nebo obnovení zdravé střevní flóry, jsou mikroorganismy v tlustém střevě přímo závislé na příjmu vysoce kvalitní vlákniny v dostatečném množství. Dlouhodobý nedostatek vlákniny může vést k dalekosáhlým negativním dopadům na zdraví koně. (např. zničení střevní flóry, kolika, tekutina ve stolici, úbytek na váze).

PRE ALPIN Wiesenflakes- Vločky jsou bez plísní a prachu, vhodné pro citlivé, alergické a dušné koně


Základní krmivo pro koně PRE ALPIN Wiesenflakes – Vločky je jeden z produktů AGROBS, který reprezentuje inovativní výrobní postup – vysoce kvalitní, snadno krmitelná vláknina.  PRE ALPIN Wiesenflakes – Vločky je ideální náhrada sena. Forma vloček umožňuje snadné krmení, jako doplněk k běžné denní krmné dávce nebo může být smícháno s každodenním krmením. Každodenní krmení bude více strukturované a denní příjem vlákniny se zvýší. Zvýší se přežvýkávání koně, které vede k pomalejšímu příjmu potravy a zvýšená produkce slin povede k lepšímu trávení potravy a zároveň k získání a udržení zdravé střevní flóry.

Základní krmivo pro koně PRE ALPIN Wiesenflakes – Vločky mohou být také použity ve změkčené formě – namočené ve vodě. Velká plocha povrchu umožňuje velmi rychlé namáčení  - perfektní pro zajištění optimálního příjmu vlákniny pro staré koně s problémy zubů nebo čelistí.

Díky velmi šetrnému procesu zpracování je Základní krmivo pro koně PRE ALPIN Wiesenflakes – Vločky, stejně jako všechny ostatní produkty PRE ALPIN velmi bohaté na vysoký obsah živin a životně důležitých látek. Neobsahuje žádný prach ani plísně a nabízí vysoce kvalitní a čistou náhradu sena. Perfektní pro koně s alergií na prach, dýchacími problémy. Základní krmivo pro koně PRE ALPIN Wiesenflakes – Vločky poskytuje ideální zdroj vlákniny.

Základní krmivo pro koně PRE ALPIN Wiesenflakes – Vločky poskytuje Vašemu koni výhody v prověřené kvalitě:

 • Více než 60 různých druhů trávy a bylin
 • Optimální zdroj vlákniny
 • Optimální zdroj přírodních vitamínů, stopových prvků a minerálů
 • Bez přidané melasy
 • Bez přídavku éterických olejů a umělých aroma
 • Bez plísní a prachu

 

MOŽNOSTI POUŽITÍ

 • Jako alternativa základního krmení pro všechny koně
 • Jako přídavek k senu, pastvě nebo pro starší koně a koně s problémy zubů k zajištění základního krmení
 • Při dýchacích problémech, způsobených prachem nebo plísněmi v základním krmení
 • K podpoře příjmu tekutin
 • K pomoci při podávání léků

 

DOPORUČENÁ KRMNÁ DÁVKA

 • Jako základní krmivo: denně 1,2 – 1,5 kg na 100 kg váhy koně
 • Jako přídavek/vylepšení k dennímu krmivu, nebo k upravení základní denní dávky: 1 kg PRE ALPIN Wiesenflakes – Vločky nahrazuje 1 kg sena nebo – 1kg PRE ALPIN Wiesenflakes – Vločky namočeno ve 2 l vody
 • Jako energetická náhrada: 1,2 kg PRE ALPIN Wiesenflakes – Vločky nahrazuje přibližně 1 kg jádra

 

SLOŽENÍ (analyzované)

Hrubý protein 8,80 % Mangan 103,00 mg/kg
Oleje a tuky 1,80 % Měď 6,60 mg/kg
Hrubá vláknina 27,70 % Selen 0,03 mg/kg
Popel 6,90 % Škroby < 0,2 %
Vápník 0,55 % Cukr 8,80 %
Fosfor 0,20 % Fruktany 7,30 %
Hořčík 0,17 % Stravitelná energie (podle GfE 2003) 8,00 DE MJ/kg
Zinek 24,00 mg/kg Metabolizovatelná energie (podle GfE 2014) 6,80 ME MJ/ kg

11/2014

Analyzované hodnoty jsou nativního původu.

náhled - PRE ALPIN Wiesenflakes - Vločky - 20 kg náhled - PRE ALPIN Wiesenflakes - Vločky - 20 kg

Podobné k PRE ALPIN Wiesenflakes - Vločky ...