Ostropestřcový olej 3 L

Dostupnost: skladem

Cena: 400 KčCena bez 15% DPH: 348 Kč

Umístění Ostropestřcový olej 3 L

Ostropestřec mariánský

Semena a olej lisovaný za studena této léčivé rostliny přímo od pěstitele. 100% přírodní produkt.

Co je na něm léčivého

Ostropestřcový olej obsahuje kolem 60% kyseliny linolové, která patří do skupiny esenciálních - polynenasycenných mastných kyselin (PUFA), kterých mají koně ve své výživě málo a je nutná pro správný metabolismus. Kyselina linolová redukuje nadměrné zásoby tuku a zvyšuje podíl aktivní svalové hmoty. Zvyšuje rychlost metabolismu. Stabilizuje krevní hladinu cukru, má silné protizánětlivé a antioxidační vlastnosti Má pozitivní vliv na srst, kůži, kopyta. Nejznámější a nejdůležitější je využití jeho hepatoprotektivní funkce (ochrana jater).

Celé plody jsou cenou surovinou pro bylinný čaj. Semeno ostropestřce podporuje vylučování a tvorbu žluče. Droga zlepšuje regeneraci jaterních buněk, ovlivňuje tvorbu žluči a podporuje látkovou výměnu v organismu. Také proto se ostropestřec používá u lidí především jako stimulant jaterních funkcí při různých chorobách a stavech ohrožení jater, k očistě organismu.

Použití

V nabídce naší firmy je jak olej v podobě krmného doplňku pro zvířata, tak celá semena k přímé konzumaci. Před přípravou čaje je nutné semena nadrtit, aby došlo k účinnému vylouhování. Na ¼ litru čaje použijte polévkovou lžici semen, zalijte vroucí vodou a po 15 minutách slijte.

Dávkování pro zvířata je třeba upravit podle výživného a zdravotního stavu, podle stáří a důvodu použití. U většiny koní je denní dávka do 100 ml.

náhled - Ostropestřcový olej 3 L náhled - Ostropestřcový olej 3 L

Podobné k Ostropestřcový olej 3 L

Ostropestřcový olej - 1 lt

Cena: 150 Kč / na dotaz

Ostropestřcový olej - 1 lt

Detail

Rýžový olej 3 l

Cena: 450 Kč / 10 dní

Rýžový olej 3 l

Detail

Lněný olej GLORD 2 L

Cena: 390 Kč / 3 dny

Lněný olej GLORD 2 L

Detail

Lněný olej GLORD 5 L

Cena: 950 Kč / 3 dny

Lněný olej GLORD 5 L

Detail

GLORD LNĚNÝ OLEJ 25 L

Cena: 4 625 Kč / 3 dny

GLORD LNĚNÝ OLEJ 25 L

Detail