Ostropestřcový olej 3 L

Dostupnost: skladem

Cena: 400 KčCena bez 15% DPH: 348 Kč

Umístění Ostropestřcový olej 3 L
 • Ostropestřec mariánský

  Semena a olej lisovaný za studena této léčivé rostliny přímo od pěstitele. 100% přírodní produkt.

  Co je na něm léčivého

  Ostropestřcový olej obsahuje kolem 60% kyseliny linolové, která patří do skupiny esenciálních - polynenasycenných mastných kyselin (PUFA), kterých mají koně ve své výživě málo a je nutná pro správný metabolismus. Kyselina linolová redukuje nadměrné zásoby tuku a zvyšuje podíl aktivní svalové hmoty. Zvyšuje rychlost metabolismu. Stabilizuje krevní hladinu cukru, má silné protizánětlivé a antioxidační vlastnosti Má pozitivní vliv na srst, kůži, kopyta. Nejznámější a nejdůležitější je využití jeho hepatoprotektivní funkce (ochrana jater).

  Celé plody jsou cenou surovinou pro bylinný čaj. Semeno ostropestřce podporuje vylučování a tvorbu žluče. Droga zlepšuje regeneraci jaterních buněk, ovlivňuje tvorbu žluči a podporuje látkovou výměnu v organismu. Také proto se ostropestřec používá u lidí především jako stimulant jaterních funkcí při různých chorobách a stavech ohrožení jater, k očistě organismu.

  Použití

  V nabídce naší firmy je jak olej v podobě krmného doplňku pro zvířata, tak celá semena k přímé konzumaci. Před přípravou čaje je nutné semena nadrtit, aby došlo k účinnému vylouhování. Na ¼ litru čaje použijte polévkovou lžici semen, zalijte vroucí vodou a po 15 minutách slijte.

  Dávkování pro zvířata je třeba upravit podle výživného a zdravotního stavu, podle stáří a důvodu použití. U většiny koní je denní dávka do 100 ml.

  náhled - Ostropestřcový olej 3 L náhled - Ostropestřcový olej 3 L

  Podobné k Ostropestřcový olej 3 L