Etrudované lněné seminko 25 kg

Stručný popis: Extruzí upravené surové lněné semeno

Dostupnost: skladem

Cena: 720 KčCena bez 15% DPH: 626 Kč

Umístění Etrudované lněné seminko 25 kg
 • Extruzí upravené surové lněné semeno. Olej lněného semene obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které si organismus koně neumí sám vytvořit a musí je přijmout v krmivu nebo formou doplňku. Lněný olej obsahuje omega 3 a 6 mastné kyseliny, které jsou v něm obsaženy takřka v ideálním poměru. Obě tyto složky působí, mimo jiné, celkově protizánětlivě, čímž zvyšují výkonnost i dlouhověkost Vašich koní. Slizové látky, které vznikají při zpracování navíc regulují průchod stolice, dobré fungování žaludku a střev. Tuto surovinu můžete používat i do „mashů“ společně s otrubami, solí a kukuřicí.
  Obsažený linamarin ze surového lněného semene, který se při trávení rozkládá částečně i na jedovaté metabolity, je při tepelné úpravě (vaření, extruzi, paření, apod.) inaktivován. Toto krmivo je tedy z tohoto ohledu bezpečné.


  Doporučené dávkování
  100–150 g denně společně s ostatními krmivy.


  Doplňkové energetické krmivo s vysokým obsahem tuku .

  Extrudovaný len s pšeničnou otrubou je doplňkové energetické krmivo, které je díky vysokému obsahu tuku vhodné pro koně v zátěži, pro březí klisny před hřebením, v období přelínání srsti apod. Pšeničné otruby obsažené v krmivu působí dieteticky a velmi příznivě na činnost trávícího traktu koní.


  náhled - Etrudované lněné seminko 25 kg náhled - Etrudované lněné seminko 25 kg

  Podobné k Etrudované lněné seminko 25